Full as Fck - Rozbor pumpy

Full As F*ck je již legendární pumpa od 5% Nutrition, kterou poprvé představil Rich Piana. Od té doby byl Full As F*ck aktualizován o některé z nejnovějších složek zvyšujících “pump-efekt”. Navíc nabízí klasické příchutě jako je fenomenální Southern Sweet Tea a úžasné nové příchutě jako Push Pop a Beach Blast. Tato lahodná formule je ultra silný posilovač pumpy určený pro předtréninkovou přípravu, který ti poskytne neuvěřitelný zážitek z tréninku! Pojďme se na tuto klasickou formuli podívat blíže.

 

PUMPY NA BÁZI OXIDU DUSNATÉHO A PUMPY NA VODNÍ BÁZI

Historie doplňků stravy, které mají vliv na pumpu, sahá až ke kreatinu monohydrátu. Když se kreatin na začátku 90. let poprvé objevil na trhu, jednou z jeho výhod byla schopnost zvýšit objem buňky svalu. To znamená, že do svalů natáhne vodu, což vytváří plný a napumpovaný vzhled. Jak se kreatin stal etablovaným doplňkem, staly se dostupné i další složky, které měly podobné osmotické účinky (“Osmotický účinek je proces, při kterém molekuly vody procházejí polopropustnou membránou z oblasti nižší koncentrace solut do oblasti vyšší koncentrace solut, což vede ke změně objemu.”). Patří sem glycerol, (ve Faf jakoGlycerSize™), betain z červené řepy, a taurin.

Doplňky na bázi pumpy udělaly obrovský krok vpřed, když na začátku 2000 poprvé přišel na trh původní posilovač oxidu dusnatého, N.O.2. Tento revoluční produkt zvýšil průtok krve do svalů stimulací produkce oxidu dusnatého. N.O.2 se skládal z aminokyseliny l-arginin. Stejně jako předtím kreatin, od té doby byly představeny další složky, které mají stejný účinek. Mezi nejnovější složky zvyšující hladinu oxidu dusnatého patří citrulin, Nitrosigine® a S7™. Většina těchto složek funguje lépe než arginin.

 

Full as Fck - NEJLEPŠÍ "DOPING" NA NAPUMPOVÁNÍ!

Jak bys čekal, Full As F*ck je pumpa nabitá inovacemi od 5%. Je to kombinace posilovačů oxidu dusnatého a zvětšování objemu buněk, stejně jako několik registrovaných složek. Tato vynikající formule je dalším příkladem zkušeností a přehledu v oboru 5% Nutrition a Richa Piany.

V tomto okamžiku se podívejme, o co jde u pumpy. Pumpa, známá také jako “cvičením indukované hyperémie”, odkazuje na zvýšený průtok krve do svalů v důsledku tréninku. Je to dočasný pocit, který nastane, když cvičíš, zvláště pokud používáš střední váhu, vyšší počet opakování a kratší pauzy mezi sériemi. Například použití opakování v rozmezí 8-12 s 30 sekundami odpočinku mezi sériemi vyvolá dobrou pumpu. Někteří kluci používají i vyšší počet opakování. V pozdějších letech Rich Piana většinou používal střední váhu a vysoký počet opakování. Koncept pumpování záměrně způsobeného tréninkem existuje už desítky let. V počátcích kulturistiky se tomu říkalo "flushing" - “prokrvení”.

Bez pochyby mají těžké váhy a menší počet opakování své místo. Pokud ještě dlouho netrénuješ, snaž se pravidelně přidávat váhu na činku a budovat základ síly. Ale takto opravdu můžeš trénovat jen určitou dobu. Po čase dosáhneš limitu síly a musíš použít jiné metody pro progres. 

Pokud je tvůj trénink více orientovaný na pumpu, doplněk na napumpování jako 5% Nutrition Full As F*ck dramaticky zesiluje tento pocit. I když necvičíš vyloženě na napumpování, stále zažiješ monstrózní pumpy díky formuli Full As F*ck. 

 

OXID DUSNATÝ A OSMOTICKÉ ("pro napumpování") SLOŽKY

Jednou z úžasných věcí na tomto úžasném produktu je fakt, že používá úplné zveřejnění složení. Buďme upřímní, na trhu je nekonečný proud nových produktů, většinou předtréninkových, které se objevují. Mnoho z nich je směšně poddávkováno. Některé mají tak nízkou dávku svých složek, že se člověk diví, proč se vůbec snažili. Ale ne 5%! Víte, že Rich věřil v předávkování každé formule, a Full As F*ck není výjimkou.

Takhle vypadá složení:

 • N.O. Boosters
 • L-Citrulline
 • Nitrosigine®
 • S7™
 • Dan Shen 

Jak vidíte, Full As F*ck obsahuje nejmodernější zvyšovače oxidu dusnatého. Citrulin byl dlouho považován za jednu z nejúčinnějších složek zvyšujících oxid dusnatý. 5% používá čistý citrulin. Full As F*ck také obsahuje nejnovější složky jako Nitrosigine® a S7™. 

 

CO JE OXID DUSNATÝ?

Když už mluvíme o zvyšovačích oxidu dusnatého, bylo by dobré přesně vědět, co oxid dusnatý je. Technicky je oxid dusnatý vasodilatátor skládající se z jednoho atomu dusíku a jednoho atomu kyslíku. Ve těle se vyrábí z argininu skupinou enzymů známých jako syntáza oxidu dusnatého. NOS rozkládá arginin. Také přeměňuje citrulin na arginin. 

 

CO DĚLÁ OXID DUSNATÝ?

Jak bylo zmíněno, oxid dusnatý způsobuje, že do svalů proudí více krve. To znamená lepší prokrvení. Znamená to také zvýšený přísun živin a kyslíku do svalů. 

Zvětšovače objemu buněk

 • L-Taurin
 • GlycerSize™
 • Řepa

Kombinujte s jednou z kreatinových formulí 5% nebo vyberte Kill It Reloaded a využijte všech efektivních zvětšovačů objemu buněk, které jsou aktuálně k dispozici.

Zvyšovač vstřebávání

 • BioPerine® Černý pepř

Vstřebávání je vše. Proto jsme do formule Full As F*ck přidali BioPerine® Černý pepř. Tato sloučenina dramaticky zlepšuje vstřebávání živin, se kterými je spárována.

Vitamíny & Minerální elektrolyty

 • Vitamin C
 • Niacin
 • Fosfor
 • Hořčík
 • Sodík
 • Draslík

Jedna věc, o které se často nemluví, je fakt, že niacin zvyšuje průtok krve. To z něj činí výjimečnou podpůrnou složku. Navíc Full As F*ck obsahuje kompletní sadu elektrolytů, které vám pomohou udržet se hydratované během tréninku.

Tento článek byl přelož z oficiálního blogu 5% Nutrition: https://5percentnutrition.com/blogs/product-breakdowns/full-as-f-ck-product-breakdown

  

ULTIMÁTNÍ POROVNÁNÍ PREWORKOUTŮ OD 5%
faf_mini kill_it_mini kill_it_reloaded_mini 5150_mini

Full as F*ck

Kill it (klasický)

Kill it Reloaded

5150 Insane Pre-workout

Typ Preworkoutu Pumpa bez kofeinu Středně silný nakopávač Kompletní Preworkout
(Pumpa + Nakopávač)
Bláznivě silný nakopávač
Kofein v jedné dávce 0 mg 250 mg 328 mg 350 mg
Hlavní funkce Pumpa a prokrvení Střední nakopnutí a pumpa Silné nakopnutí a pumpa Extrémně silné nakopnutí
Určené pro: Pumpu bez kofeinu nebo pro maximální pre-workout kombo s 5150 Střední nakopnutí se silnou směsí Oxidu dusnatého (NO) Pokud chceš jeden kompletní pre-workout Pokud tě už nic nenakopne, vhodné mixnout s Full AF
Příchutě Fruit Punch, Blue Raspberry, Blueberry Lemonade, Beach Blast, Push Pop, Southern Sweet Tea, WIldberry Fruit Punch, Blue Raspberry, Lemon Lime, Blueberry Lemonade, Mango Pineapple, Push Pop Fruit Punch, Blue Raspberry, Beach Blast, Frostbite Green Apple, Wildberry, Blue Ice, Tropical Rage